Czy wszystkie zamki są takie same?

Używając system Damon nie tylko wyrównujemy zęby; tworzymy piękne uśmiechy. Twój ortodonta weźmie pod uwagę wiele czynników podczas pierwszej oceny uśmiechu. Twarz, profil i inne czynniki są ważne w ocenianiu jak pacjent będzie wyglądał w wieku 40, 50 i więcej lat. System Damon jest zaprojektowany tak, aby zapewniał wyniki na całe życie.


Jak długo trwa leczenie?

Czas leczenia systemem Damon jest zazwyczaj znacznie krótszy niż zamkami tradycyjnymi. Ponadto podczas leczenia wymaganych jest mniej wizyt pacjenta.


Ponieważ system Damon działa tak szybko, czy to oznacza, że jest bolesny lub niebezpieczny?

Nie. W rzeczywistości przyczyną, dla której system Damon działa tak szybko jest fakt, że wykorzystuje łagodniejsze, bardziej rozsądne biologicznie siły niż zamki tradycyjne. System ten bazuje na niskim tarciu, co zapewnia lepsza pozycję zębów i estetykę twarzy. Druty tytanowe z „pamięcią kształtu” i bardzo niskich siłach działania są używane w celu łagodnego skierowania zębów na swoją idealnie wyznaczoną pozycję. Wielu pacjentów odczuwa tylko niewielki dyskomfort.


Czy będą mnie bolały zęby po wizycie?

Druty tytanowe z „pamięcią kształtu” i bardzo niskich siłach działania są używane w celu łagodnego skierowania zębów na swoją idealnie wyznaczoną pozycję. Wielu pacjentów odczuwa tylko niewielki dyskomfort.


Czy zamki są duże i masywne?

Już nie! Zamki są znacznie mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, a nowe materiały, z których są produkowane czynią je bardziej dyskretnymi.


Co z leczeniem dorosłych?

Nie ma problemu. Osoby dorosłe mogą być leczone szybko, łatwo i co najważniejsze po zakończeniu leczenia wyniki będą wysokiej jakości.


Ile kosztuje leczenie Systemem Damon?

Wiemy, że cena jest dużym problemem dla każdego, kto rozważa leczenie ortodontyczne. Prawda jest taka, że tylko lekarz może określić indywidualny koszt leczenia. Zależy to od tego, jaki rodzaj leczenia jest wymagany, ile czasu to zajmie, a nawet gdzie pacjent mieszka. Większość lekarzy oferuje elastyczne i dogodne formy płatności.


Czy NFZ pokrywa koszt leczenia systemem Damon?

W Polsce refundowane przez NFZ jest jedynie leczenie za pomocą aparatów wyjmowanych dzieci do 12 roku życia. Leczenie aparatami stałymi, w tym także Systemem Damon, nie jest refundowane przez NFZ.


Jakie formy płatności są dostępne?

Większość lekarzy pomaga w znalezieniu opcji umożliwiającej leczenie. Wiele gabinetów oferuje elastyczne i dogodne formy płatności.

Wielu lekarzy oferuje programy firm finansowych przeznaczone do pokrycia wydatków zdrowotnych, ułatwiające sfinansowanie koniecznego leczenia.


Jakie materiały są użyte do produkcji metalowych zamków Damon?

Metalowe zamki systemu Damon wykonane z dwóch materiałów, stali nierdzewnej i poliwęglanu w celu zapewnienia wyjątkowej wytrzymałości i trwałości.


Jakie materiały są użyte do produkcji zamków Damon Clear?

Zamki Damon Clear są wykonane z materiału ceramicznego w celu zapewnienia trwałości i poprawienia estetyki.


Jakie materiału są użyte do produkcji łuków w systemie Damon?

System Damon oferuje kilka rodzajów łuków wykonanych z różnych materiałów i w różnych rozmiarach, także w wersji bezniklowej. Porozmawiaj ze swoim ortodontą, które rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze.

Znajdź lekarza
invisible braces
Braces Image Gallery
Adult Braces