Proste zęby – Pewny siebie uśmiech

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Uśmiech to ważna część naszej tożsamości, tego jak siebie oceniamy i jak inni nas postrzegają. Ostatnie badania przeprowadzone na ponad 1000 mieszkańców Stanów Zjednoczonych (w wieku 18 lat i więcej) wykazały, że 72% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że ludzie w każdym wieku ze zdrowymi, prostymi zębami są zazwyczaj lepiej traktowani w interakcjach społecznych, niż ludzie z widocznie krzywymi zębami. Natomiast prawie połowa badanych stwierdziła, że krzywe zęby negatywnie wpływają na pierwsze wrażenie, gdy spotykamy takie osoby.

Żyjemy w społeczeństwie dbającym o wizerunek, a pierwsze wrażenie powstaje już po kilku sekundach. Wyprostowanie zębów może stanowić różnicę i przyczynić się do zdobycia lub utraty szansy na osiągnięcie swoich celów. — twierdzi Mark Montano gospodarz programu „10 lat mniej” na kanale TLC

Dobrą wiadomością jest fakt, że dzięki innowacyjnej technologii systemu Damon można łatwiej, w krótszym czasie i z mniejszym dyskomfortem poprawić swój uśmiech, który będzie przynosił korzyści przez całe życie.

  • Zdrowsze zęby i dziąsła
  • Pewność siebie skutkująca osiągnięciami w szkole, pracy i życiu osobistym
  • Szerszy uśmiech
  • Poprawione rysy twarzy
  • Wyraźniejsza wymowa podczas wywiadów, wystąpień publicznych itp.

Poprawa stanu swojego zdrowia

Ładny uśmiech jest nie tylko piękny, ale również promuje dobry stan zdrowia:

  • Proste i równo ustawione zęby są łatwiejsze do utrzymania w czystości, co skutkuje poprawą zdrowia jamy ustnej.
  • Poprawnie i wyrównane zęby żują bardziej skutecznie, co może pomóc w trawieniu.
  • Wyrównane zęby tworzą lepszy zgryz, co redukuje stres, bóle głowy, obciążenie kości oraz tkanki podtrzymującej.
  • Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontycznego (AAO) krzywe i stłoczone zęby są trudne do dokładnego czyszczenia i utrzymania ich w czystości. Może to przyczyniać się nie tylko do psucia zębów, ale również chorób dziąseł i utraty zębów.

Wiele pomniejszych problemów ortodontycznych, jeżeli nie będzie poddanych leczeniu może ulec pogorszeniu przyczyniając się do ponad normalnego zużycia powierzchni zębów, nieskutecznego żucia, nadmiernego nacisku na tkankę dziąseł oraz przemieszczenie stawów szczęki. To wszystko może doprowadzić do chronicznego bólu głowy, twarzy lub karku. Leczenie przez specjalistę w celu skorygowania niewielkiego problemu ortodontycznego jest często mniej kosztowne niż dodatkowa opieka stomatologiczna wymagana do wyleczenia poważniejszych problemów, które mogą rozwinąć się w późniejszych latach.

Nie ważne, więc w jakim wieku jesteś. Nigdy nie jest za wcześnie lub za późno na zainwestowanie w zamki a co za tym idzie w siebie. Zacznij cieszyć się wieloletnimi rezultatami już dzisiaj.

Wykorzystaj wyszukiwarkę lekarzy leczących systemem Damon w celu znalezienia najbliższego rekomendowanego gabinetu i zapytaj o korzyści stosowania takiego rodzaju leczenia.