Stosując zamki tradycyjne, ortodonci często są zmuszeni usunąć zęby w celu stworzenia przestrzeni dla stłoczonych zębów. Nikt nie lubi usuwać zębów, a uśmiech z pełnym uzębieniem jest szerszy, bardziej naturalny i daje ładniejszy profil twarzy. System Damon wykorzystuje biologiczne siły, które współpracują z naturalnymi procesami adaptacyjnymi ciała w celu stworzenia przestrzeni w sposób naturalny. Dzięki temu lekarze pracujący systemem Damon mogą leczyć większość przypadków bez konieczności usuwania zębów.

W kilku przypadkach, które wciąż wymagają usunięcia zębów, przestrzeń jest wykorzystana w celu poprawienia równowagi i symetrii twarzy w celu zapewnienia naturalnego uśmiechu i profilu, który przetrwa wiele lat

Przed

Przed

Przed

Nowe badania pokazują, że przypadkach takich jak ten można uzyskać piękny uśmiech bez konieczności usuwania zębów lub stosowania ekspanderów podniebiennych.

Po

Po

Po

Zobacz jak można uzyskać naturalny, szeroki uśmiech dzięki lekkim siłom, które pomogły w przemianie tej młodej dziewczyny w piękną młodą kobietę.